ХМІЛЬНИК - ФУТБОЛ


Громадська організація "Хмільницька районна федерація футболу"

З думкою про великий футбол

30 бер. 2015 р.

Закликаю до конструктивного обговорення.

Давайте поміркуємо про можливості та перспективи нового сезону. Гадаю, що ніхто не зможе заперечити тому факту, що на початку кожного футбольного року ми спільно виробляємо внутрішні правила, обговорюємо прорахунки попереднього змагання та намагаємося знайти їх вирішення. Щось вдається, щось ні – це ми бачимо самі.

Сьогодні ми маємо реалії, які фінансово впливають на функціонування команд. Мова йде не стільки про оренду, чи підготовку полів, як виїзди та оплата суддівства.

Щодо першого, то теперішня ціна на бензин явно вдарить по карманам гравців, а, як показує практика, на виїзд їде обмежена кількість людей. Існують випадки коли команди не їдуть в гості знаючи, що реально хапнуть куча м’ячів. Не так давно ми мали 30-0… Це явно футбол не розвиває, а навпаки вбиває бажання, як у переможців (бо не цікаво) так і переможених (це ж знущання).

Тепер по оплаті суддівства. Минулих сезонів її розмір коливався від 60 до 120 грн., тобто в залежності від принциповості та напруги матчу. Можна було б поставити одну ціну за суддівство, але тоді виникає загроза не можливості призначення судді, адже, погодьтесь, краще відсудити (наведено для прикладу, нічого особистого проти команд не маю) «Візит» - «Кожухів», чим «Металіст-Торнадо» - «Уланів». Там і нецензурної лексики не наслухаєшся і фізично здоровим підеш.

Само собою напрошується запитання: що ж тоді робити? Можливо варто подумати про дві ліги. Цей крок значно зменшить витрати команд, подарує інтригу та боротьбу у всіх матчах без виключення, не буде накладок з переносами матчів, дасть можливість повноцінного проведення Кубку, а також інших за форматом футбольних змагань. Звісно про це все потрібно обсудити в середині команд і прийняте зважене рішення.

Саме тому, поки є ще час закликаю до конструктивного обговорення. http://vk.com/topic-46716635_31729244